Království lesa nabízí i gastronomické zážitky!

Celodenní expedice po Království lesa si žádá pořádný přísun energie. V novém parku proto najdete dostatek občerstvení se širokou a kvalitní nabídkou jídla i pití. Vedle tradiční šumavské kuchyně myslíme také na vegetariány nebo celiaky. A rovněž na přírodu: veškeré jídlo servírujeme do ekologicky zpracovatelných obalů a zbylé obaly poctivě třídíme.

Kam na pořádný oběd?

Jasnou volnou je samoobslužná restaurace Šumavanka. V hlavní sezóně si zde vyberete ze široké nabídky hotových jídel a z výborné polévky dle denní nabídky. Vše inspirováno šumavskou přírodou a tradicí zdejších obyvatel.

Točíme tu pro vás českou limonádu (malinovku nebo Kofolu – dle aktuální nabídky), pro dospěláky Gambrinus, Pilsner Urquell a osvěžující cider Kingswood. Do batůžku si tu koupíte vodu nebo třeba Pepsi nápoje v PET lahvích.

Gastro

Nabídka v Šumavance:

  • Polévka dle denní nabídky
  • Řízek s přílohou
  • Kapří hranolky s přílohou
  • Kynutý knedlík se žahourem
  • Boloňské špagety
  • Guláš s přílohou
  • Rajská omáčka s masovými kuličkami, příloha
  • Salát dle aktuální nabídky na zeptání u obsluhy
  • Navíc nezbytné a populární hranolky a další doplňkový sortiment.

 

Gastro

Kam na kávičku a něco sladkého?

Přece k bludišti! V Občerstvení u bludiště vám totiž nabídneme tu nejlepší kávu Piazza d´Oro a k ní zákusky vlastní výroby.  Je libo raději čokoládový dortík? Uklidní vás už jen pohled na voňavé caffè latté? Vaše děti se mohou zbláznit po horké čokoládě? Pak je právě tento kiosek tím pravým pro vás a vaši rodinu.

Energii vám zde doplníme také miskou polévky (dle denní nabídky), knedlíky se žahourem, hranolkami nebo třeba párkem v rohlíku. I tady najdete kapří hranolky s pečivem, grilovaný steak (vepřový, kuřecí) nebo grilovanou zeleninu.

Kde se osvěžit ledovými dobrotami?

Nejen v horkých letních dnech pro vás máme otevřené Zmrzlinové království. Stánek, který vaše děti zajisté objeví jako první! V barevném kiosku se zmrzlinovým sortimentem najdete zábavnou kuličkovou zmrzlinu ICE´n´GO, výbornou točenou zmrzlinu Lunamil nebo třeba ledovou tříšť hned v několika příchutích.

Proč ekologicky?

Protože přírodu, a nejen tu šumavskou, máme stejně tak rádi jako jídlo. Proto vám pokrmy v celém Království lesa servírujeme výhradně v ekologicky zpracovatelných obalech. Tyto talíře, tácky a misky jsou vyrobené z přírodní buničiny, která je biologicky rozložitelná (dá se kompostovat). Ekoobaly neobsahují žádná plnidla nebo barviva a navíc jsou odolná proti promaštění. S Královstvím lesa a jeho poselstvím jde ruku v ruce také využití dřevěných příborů.

A ostatní obalový materiál pečlivě třídíme, stejně jako veškerý další odpad v Království lesa.

 

Ať vám u nás chutná!

Mimo hlavní sezónu nemusí být nabídka sortimentu kompletní. Děkujeme Vám za pochopení.