IMG_0860
  • Nová Ptačí stezka rozezpívá Lipno
  • Královská zábava v rodinném parku Království lesa
  • Pozorování a krmení malých chlupáčů na Králičím ostrově

Lipno se již chystá na letní sezónu. Zcela nová Ptačí stezka zblízka přiblíží návštěvníkům první dny života ptáků, kteří hnízdí na Šumavě. „Na stezce jsme rozmístili několik ptačích budek, které jsou návštěvníkům takřka na dosah, a pozorování prvních dnů života malých ptáčat je tak velmi jednoduché. Všichni se mohou stát ornitology,“ popisuje novinku Vojen Smíšek a dodává, že Ptačí stezka rozšíří Stezku korunami stromů Lipno od června. Samotná Stezka je otevřena každý den. „Díky bezbariérovosti je pozorování vhodné pro všechny. Od rodin s malými dětmi ještě v kočárku až po seniory,“ doplňuje Smíšek. Rodinný park Království lesa se otevírá již 28. dubna 2018. Stejně tak budou připraveny další lipenské „atrakce“. „Loni jsme zaznamenali velký úspěch s rodinou terénní cyklotrasou, tzv. Floutrejlem,“ zmiňuje Vojen Smíšek. „Letos jsme připravili pro rodiny s dětmi výlety na Králičí ostrov. Na něm samozřejmě žijí králici a děti je mohou samy krmit,“ vysvětluje Vojen Smíšek. Jaro na Lipně startuje prodlouženými květnovými víkendy.

Ptačí stezka je horká novinka letošního Lipna. Jedná se o rozšíření Stezky korunami stromů. Návštěvníci se stanou ornitology a mohou zblízka pozorovat jednotlivé ptačí druhy, které hnízdí na Šumavě. Ptačí budky rozeseté na stromech v okolí Stezky korunami stromů tak mají doslova na dosah. „Jednotlivé budky se budou velikostně a tvarově lišit podle nároků ptačích druhů,“ vysvětluje Marcela Haladejová, provozní ředitelka Stezky korunami stromů Lipno.

Stezka korunami stromů Lipno je otevřena každý den. Na jaře od 10 do 18 hodin. Díky bezbariérovosti je to vhodný tip na výlet pro každého. Od rodin s malými dětmi, které jsou ještě v kočárku, až po seniory. Přímo ke Stezce se lze dostat z centrálního lipenského parkoviště buď lanovou dráhou, speciálním stezkabusem nebo po vyznačené pěší trase. Podle Marcely Haladejové je jarní Lipno ideální tip pro výlet. Ptačí stezku a Stezku korunami stromů lze spojit s návštěvou Království lesa.

Rodinný zábavný park Království lesa se slavnostně otevírá 28. dubna 2018. „Královská zábava pro nejmenší. Lanová centra připomínají pěšinky lesních zvířátek, ale zároveň jsou bezpečná. Děti mají možnost zkoumat a objevovat tajemství lesa celý den,“ říká Vojen Smíšek a dodává, že rodiče mohou zatím relaxovat na čerstvém vzduchu nebo si užívat v klidu piknik. „Království lesa je zážitkový park, kde se děti při hraní zároveň učí rozeznávat stromy nebo poznávat druhy dřeva. Rodiče je mají na dosah a zároveň mají jistotu, že se nikde neztratí.

Cyklotrasa Floutrejl je doslova návyková. Jakmile překonáte počáteční obavy a projedete startem, zjistíte, že terénní jízda lesem je bezpečná, ale zároveň vzrušující. Profil cyklotrasy je připraven tak, aby ji mohly sjíždět i menší děti s maminkami. „Před první jízdou často vidíme ve tvářích rodičů obavy, ale jakmile si trasu vyzkouší, jsou schopni ji opakovaně projíždět třeba celé odpoledne,“ upozorňuje Vojen Smíšek na rodinnou adrenalinovou zábavu. Kola, stejně jako ostatní sportovní vybavení, si lze na Lipně samozřejmě půjčit.

Tip: Ideální rodinný výlet na Lipno představuje návštěvu Ptačí stezky, Stezky korunami stromů a rodinného zábavního parku Království lesa. Kombinovat lze s desítkami jiných aktivit, které Lipno nabízí – projížďka kolem vody po Jezerní cyklo&in-line stezce, sjezd na koloběžkách, lanový park, Hopsárium nebo Aquaword. Třešničkou je 52 metrů dlouhý suchý tobogan na Stezce korunami stromů, která je otevřena každý den – v dubnu a květnu od 10 do 18 hodin. Království lesa se slavnostně otevírá již 28. dubna 2018.

Díky Lipno.card získají návštěvníci zvýhodněné vstupné. Letos Lipno připravilo tři zajímavé balíčky. Královský rodinný balíček nabízí tři zážitky za zvýhodněnou cenu (Stezka korunami stromů, Království lesa a lanová dráha či Stezkabus). Rodinný balíček kombinuje Království lesa a lanovou dráhu či Stezkabus. Oba platí pro 2 dospělé a 1 až 4 děti. Třetí balíček je Romantický, který zahrnuje vstup na Stezku korunami stromů a lanovou dráhu či Stezkabus. Platí pro jednu osobu. Lipno.card nabízí další výhody jako např. slevu na půjčení kol, bruslí nebo elektrokol v půjčovně Intersport Rent. „Pobyt na Lipně je díky Lipno.card výhodnější a zároveň pestřejší. Karta je k dispozici zdarma u vybraných ubytovatelů nebo je možné si ji koupit v informačním centru,“ vysvětluje Vojen Smíšek, tiskový mluvčí destinace Lipno.

Stezka korunami stromů Lipno je v celé své délce bezbariérová a na dřevěnou lávku vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může skutečně každý. Od rodin s dětmi ještě v kočárku až po hendikepované návštěvníky. Výhled z 40metrové vyhlídkové věže je pro mnoho návštěvníků fascinující a na Stezku se opakovaně vrací. Stezka měří 675 metrů a kromě nádherných výhledů, adrenalinových zastavení, kde je nutné překonat trochu strachu, nabízí i jízdu jedním z nejdelších suchých tobogánů v ČR.