Království lesa / Média & Partneři / Tiskové zprávy / Pavel Callta otevře Království lesa na Lipně

2U2A0972
  • Slavnostní zahájení sezóny | sobota 28. dubna 2018
  • Koncert Pavla Callty | od 13 hodin
  • Loutkové divadlo
  • Sokolnická show

Lipno nad Vltavou, 28. 4. 2018 – Lipenský rodinný zábavný park Království lesa zahajuje letní sezónu v sobotu 28. dubna 2018. Návštěvníci, zejména pak děti, se mohou těšit na koncert oblíbeného zpěváka Pavla Callty nebo sokolnickou show. Celou sobotu bude návštěvníky provázet Královstvím lesa kejklíř Slávek. „První den mají děti do 14 let v doprovodu rodičů vstup do Království lesa zdarma,“ láká k výletu Vojen Smíšek, tiskový mluvčí Lipna a dodává, že děti budou mít zdarma i lanovou dráhu.

Království lesa je po zimě opět připraveno a přichystalo pro děti a jejich rodiče slavnostní otevření. Hlavně děti se mohou těšit na koncert Pavla Callty. Letošní rok se na Lipně ponese ve znamení Královské zábavy. „Království lesa se tak stane středobodem všeho dění. První den v nové sezóně bude taková malá ochutnávka pro ty, kteří u nás ještě nebyli nebo se chtějí znovu vrátit. Kromě koncertu Pavla Callty proběhne poslední dubnovou sobotu i netradiční sokolnická show. Chybět nebude ani loutkové divadlo pro nejmenší návštěvníky,“ vybízí k návštěvě lipenského Království lesa Smíšek.

Rodinný zábavný park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm menším má hravým způsobem přiblížit to, co se odehrává v nižších patrech lesa. Na rozdíl od Stezky korunami stromů, která návštěvníky vede mezi vrcholky šumavských velikánů. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství. V Království lesa se dá pohodově strávit celý den. „Děti prozkoumávají lesní zákoutí a zároveň zkouší své dovednosti na dřevěných atrakcích. Dospělí mohou v klidu odpočívat a zároveň být svým dětem stále na blízku,“ popisuje unikátní koncept Vojen Smíšek.

Ke královské zábavě patří i královská hostina. Návštěvníci si mohou vybírat z pestré nabídky hned několika restaurací. Vyzkoušet lze jak tradiční šumavská jídla, tak i speciality pro děti. „Vše lze konzumovat v našichgastro provozech nebo si vzít s sebou a uspořádat si na vyhlédnutém místě soukromý piknik. Království lesa se tak stává jednou velkou rodinnou relaxační zónou,“ zmiňuje Vojen Smíšek.

Den v Království lesa se dá pohodově zkombinovat s návštěvou Stezky korunami stromů Lipno. Ostatně obě atrakce jsou blízko u sebe. K novému lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě.

Program slavnostního otevření:

10:00 – Slavnostní otevření Království lesa kejklířem Slávkem a lišákem Foxem
11:00 – Kolotoč pohádek
13:00 – Koncert Pavla Callty
14:30 – Eliščiny pohádky
15:30 – Dravci a sovy v Království lesa
16:30 – Show kejklíře Slávka

Děti do 14 let v doprovodu rodičů mají vstup do Království lesa zdarma a zdarma mají také lanovou dráhu