Království lesa / Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Království lesa

Na prozkoumání Království lesa si vyčleňte několik hodin. Přestože jde o celodenní zábavu, určitě si nenechte ujít i další volnočasové možnosti v našem lipenském areálu.

vydejte se do korun stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Více informací

Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

 

Najděte si čas

i na další lipenské atrakce, sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí! Přímo u centrálního parkoviště se nachází oblíbený Lanový park Lipno. V budově Chaty Lanovka najdete půjčovnu do Bikeparku, obchod Intersport a restauraci. V blízké vzdálenosti se nachází vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsárium, půjčovny Intersport rent, Bobová dráha Lipno a další restaurace a bary.

Lanová dráha Lipno

Pro větší komfort letní turistiky je i v letní sezóně v provozu lanová dráha. Turisté i cyklisti ji tak mohou využít k pohodlnějšímu dosažení svých oblíbených míst a tras. Slouží jako hlavní dopravní prostředek k dosažení Stezky korunami stromů Lipno. Jízda nahoru je příjemným zpestřením a zážitkem nejen pro děti. Jízda dolu naopak skýtá překrásný pohled na lipenské jezero a Jezerní sjezdovku, kde se prohánějí bikeři.

Více informací

Vodní radovánky a relaxace za každého počasí

Vodní ráj Aquaworld je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Můžete zde odpočívat ve vířivce a při tom se kochat nádherným výhledem na lipenské jezero nebo si zaplavat v plaveckém bazénu. Hned u vchodu se nachází Hopsárium - svět zábavy plný skluzavek, prolézaček a nafukovacích atrakcí.

Více informací

Bikepark Lipno

Tři kilometry zábavné jízdy v lesním terénu na Rodinné trati a nové Sportovní trati s nádherným výhledem na Lipno. Na své si přijdou děti od 8 let, začátečníci i pokročilí!

Více informací

Lanový park Lipno

Lanový park vystavěný v pohodlném příjemném prostředí centrálního parkoviště je ideální odpočinkovou avšak lehce adrenalinovou aktivitou, která zpestří letní dovolenou jak rodin, tak skupin na Lipně.

Více informací

Frisbee Park Lipno

Pro hosty Lipenska nabízí Active Park Lipno výjimečnou aktivní odpočinkovou novinku, kterou je Frisbee Park Lipno. Zaházejte si diskem na nadzemní kovový koš. Hra je určena pro všechny věkové kategorie. Hřiště je zdarma!

Více informací

Bobová dráha

21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy, celková délka 1 km. To vše nabízí bobová dráha na kopci nad lipenským jezerem. Děti od 3 let jezdí s rodiči, od osmi let bobujete sami nebo ve dvojici.

Více informací

Lipno bez bariér - nabídka pro handicapované hosty

Lipno je ideální destinace i pro handicapované a to jak v létě, tak v zimě. Díky projektu Lipno bez bariér mohou prožít plnohodnotně svojí dovolenou na Lipně v jakémkoliv ročním období.

Více informací

Půjčovna koloběžek

Díky konstrukčním vlastnostem si jízdu užije každý. Je možné vyzkoušet rychlý a adrenalinový sjezd po sjezdovce nebo cestu dolů zpomalit a užít si příjezd k Lipnu. Druhá varianta je určena především pro rodiny s dětmi.

Více informací

Už Víte, co budete na Lipně dělat?

Podívejte se, jak se k nám dostanete

Kudy k nám