Království lesa / O Království / Atrakce Království lesa

Atrakce Království lesa

1 Vstup

Atrakce Království lesa

2 Obří trampolína

Dotkněte se nebe! Na obří trampolíně v Království lesa se vydovádíte dlouhé desítky minut bez ohledu na věk. Zřejmě nejvděčnější herní prvek, na kterém si můžete dopřát skutečný zážitek ze skotačení. Prosíme jen o dvě věci: vstup bez obuvi a ohled na ty nejmenší, kteří s vámi budou trampolínu sdílet.

Atrakce Království lesa

3 Kozičky

Ani přístup ke zvířátkům v našem Království lesa nemůže být obyčejný. Proto promyšlená sestava, která děti motivuje ke kontaktu s kamarádskými kozičkami.

Atrakce Království lesa

4 Lanovka

Dopřejte si s dětmi nebo kamarády závody na 25-metrové lanovce s výmykem ve finále. Pořádně se držte, rychlost je slušná a zakončení husté!

Atrakce Království lesa

5 Domečky pro malé děti

I dvouleté děti najdou kýžené rozptýlení, pohybové aktivity a prostor pro kolektivní vyžití v designově chytlavých domečcích uprostřed lesa.

Atrakce Království lesa

6 Zmrzlinové království

Staňte se zmrzlinářem - sami si natočte báječnou smetanovou zmrzlinu Lunamil, kterou můžete ozdobit velkým výběrem různých polev a posypek. Zmrzlinové království nabízí i zábavnou kuličkovou zmrzlinu ICEnGO.

Atrakce Království lesa

7 Obří trampolína

Dotkněte se nebe! Na obří trampolíně v Království lesa se vydovádíte dlouhé desítky minut bez ohledu na věk. Zřejmě nejvděčnější herní prvek, na kterém si můžete dopřát skutečný zážitek ze skotačení. Prosíme jen o dvě věci: vstup bez obuvi a ohled na ty nejmenší, kteří s vámi budou trampolínu sdílet.

Atrakce Království lesa

8 Workoutová sestava

Jak využít dřevo i v městském prostředí ukazuje naše cvičební sestava, která prověří schopnosti nejen starších dětí, ale i tatínků.

Atrakce Království lesa

9 Houpačka beranidlo

Jak zhoupnout deset dětí najednou? Co třeba na našem beranidle s impozantním rozkmitem! Podobně jako na veslicích je zde důležitá souhra všech dětí. A o zábavu je postaráno.

Atrakce Království lesa

10 Občerstvení U divadla

Atrakce Království lesa

11 Ranč

Děti přirozeně inklinují k tomu, aby si kdekoliv hned našly bezpečné místo, útočiště. Na našem ranči se mohou schovat i vytvořit zázemí pro další výpravy po Království lesa.

Atrakce Království lesa

12 Lanovka

Děti od tří let si na tomto lanovém centru vyzkoušejí sílu svých rukou a souhru končetin. Velmi důležitý prvek pro trénink na jakoukoliv sportovní aktivitu.

Atrakce Království lesa

13 Lanové centrum

Nejatraktivnější prvky, které zaujmou na první pohled. Nejrůznější přechody mezi ostrůvky kolem vzrostlých stromů dětem pomohou s pohybem a naučí je rozhodnosti.

14 Hrad rytířů

Dokážete si představit Království lesa bez základny rytířů? My takovou máme a ze zkušenosti víme, že ji děti začnou milovat po prvním ztečení jejích stěn.

Atrakce Království lesa

15 Kolotoč vírník

Zdolávat poměrně náročný pletenec lan a ještě čelit otáčivému pohybu našeho vírníku, to už vyžaduje nějaké lezce! Atrakce vhodná pro děti od 6 let.

16 Bludiště

Nechte se ztratit a následně fanfarónsky objevit v důmyslném bludišti, které tvoří původní šumavské křoviny a stromoví. Kdo v desítkách metrů spletitých stezek hledá, vždy najde...

17 Pokuston

Leckteré dítě zná tuto sestavu ze své školky nebo základní školy. Kombinuje totiž hned několik herních a pohybových prvků, jejichž zdolání dodává dítěti patřičné sebevědomí a jistotu.

Atrakce Království lesa

18 Občerstvení U bludiště

Než se vydáte na zábavnou cestu bludištěm, načerpejte sílu a energii v Občerstvení U bludiště. Připravíme Vám skvělou kávu a k tomu něco sladkého k zakousnutí. Na své si u nás přijdou také milovníci rychlé klasiky jako je párek v rohlíku, klobása z grilu, hranolky nebo polévka.

Atrakce Království lesa

19 Centrální lanová sestava

Impozantní věže, prolézačky, protahovačky, klouzačky, tobogány a spustě. Mezi nimi desítky metrů lanoví, které prověří motorické schopnosti každého návštěvníka. Projít celou sestavu odshora dolů a od začátku do konce zabere klidně dvě hodiny vyplněné zábavou i přijatelnou porcí adrenalinu.

Atrakce Království lesa

20 Mraveniště

Fascinuje vás přesnost  a zákonitost pohybu v mraveništi? V Království lesa si ji můžete sami vyzkoušet v našem spletitém systému konstrukcí v zeleni.

21 Pavoučkův domeček

Chcete vidět svou ratolest v neočekávané pozici? Tušili jste, že již umí ručkovat s hlavou dolů? Ne?? Tak se těšte, až navštíví tuto atrakci, která děti při zachování vší bezpečnosti děti vybízí k tomu, aby překonaly samy sebe.

22 Houpačky + hnízda

Zhoupněte se s celou rodinou! Naše hnízda jsou pro to ideální. Anebo jen tak relaxujte na svěžím povětří a sledujte své ratolesti na houpačkách uprostřed této sestavy.

23 Občerstvení Šumavanka

Pro malé i velké výletníky máme připravenou stálou nabídku jídel, která vás naladí na pohádkovou vlnu. Ochutnejte Poklad lesních skřítků, Loupežníkův lup nebo Broky pana Hajného. V Šumavance myslíme i na vegetariány a celiaky.

24 Suvenýry

25 Kolotoč pastelka velký

Ryzí dětská radost se obvykle šíří od originálního kolotoče, který disponuje velmi kvalitní mechanikou zaručující požadovanou rychlost i setrvačnost. Vhodné i pro úplně malé dětičky!

26 Kolotoč Karusel

Všudypřítomné dřevo jsme museli naředit i trochou městských materiálů. Proto ocelový kolotoč, který prověří souhru i početnějších rodin a výprav.

27 Pružinové houpadlo

Staňte se aspoň na pár minut součástí jízdy vévody Království lesa. Vítězné hlaholení vítáno!

28 Hnízdečko

Víte, kde v Království lesa nejlépe relaxovat nebo trávit po dobrém obědě? Je to na našem hnízdečku, které však můžete snadno i velmi bouřlivě rozhoupat...

29 Vlnobití

Představte se, že se pohybujete po palubě lodi zmítané prudkou bouří. Dojít z jednoho konce tohoto prvků na druhý opravdu není prkotina...

30 Pískoviště / šiškoviště

Do určitého věku je pískoviště pro batolata chrámem i tvrzí. Nejinak tomu bude i u nás. Proto jsme tuto zónu zpestřili ještě šiškami.

31 Judy s hnízdem

Další houpačka, díky které si vychutnáte Království lesa z různých úhlů a výšek. Masivní akát a funkční mechanické prvky jsou samozřejmostí!

32 Zemní telefon

Z mobilu běžně volají i děti z mateřských škol. Ale už jste s nimi někdy vyzkoušeli Zemní telefon? A co když jsou trychtýře kouzelné a plní přání?

33 Dendrofon

Spolehlivě naladěný hudební nástroj pracující s akustickými vlastnostmi akátového dřeva. Zahrajte si na něm s dětmi oblíbenou písničku!

34 Stopy v písku

Víte, jaký otisk zanechávají v blátě nebo ve sněhu laň, vydra nebo divoké prase? U nás si prověříte i tyto znalosti...

35 Druhy dřev

Poznejte podle řezu v profilu dub letní, topol černý, trnovník akát nebo borovici lesní. Kdo ví, kdy se vám bude hodit i v rámci vašeho bytu nebo domu...

36 Dutá kláda

Jak spolehlivě a jakou rychlostí se nese zvuk po a v kmeni stromu? Vyzkoušejte a budete velmi překvapeni. Ideální i jako školka.

37 Kmeny s dvířky

Jak poznat strom podle dřeva, co se z něho vyrábí a jaké má vlastnosti... Nejen to se dozvíte v naší lesní stromové galerii.

38 Hmatový chodník

Poznejte na vlastní kůži (chodidel) různé materiály. Ze zkušenosti víme, že se děti budou po tomto přírodním koberci procházet dlouhé minuty.

39 Zvuk dřeva kláda

A další prvek, díky kterému si můžete fyzicky doslova prožít pohyb zvuku po kmeni stromu, v tomto případě akátu.

40 Hmyzí hotel

Včelky samotářky, trubci a řada dalších hmyzích druhů našla domov našem hmyzím hotelu. Velmi poutavý pohled do této říše.

41 Chytré lano

Jak asi vznikaly naučné hry na iPadech? Potrapte své šedé závity vědomostní soutěží, kterou si ještě musíte zažít na vlastní kůži

42 Naučný panel ptáci / hnízda

Jak hnízdí ledňáček, sova, strnad nebo kos? Přisuďte našim známým pěvcům domov, který si opravdu zaslouží.

43 Průlezný tunel

Pokud byste s dětmi neměli dost lezení a prolézání po lanových centrech, můžete využít tento klasický, poctivý tunel. Slibujeme, že má vlez i výlez...

44 E.ON chytrá lavička

V našem Království najdete jednu z prvních E.ON chytrých laviček v České republice. Je solární, vysílá wifi a má k dispozici USB na dobití telefonu.