Království lesa / Občerstvení

Království lesa nabízí i gastronomické zážitky!

Celodenní expedice po Království lesa si žádá pořádný přísun energie. Proto zde najdete dostatek občerstvení se širokou a kvalitní nabídkou jídla i pití. Vedle tradiční šumavské kuchyně myslíme také na vegetariány. A rovněž na přírodu. Veškeré jídlo a pití totiž servírujeme do ekologicky zpracovatelných obalů.

Kam na pořádný oběd?

Jasnou volbou je samoobslužná restaurace Šumavanka. Restaurace je pro vás otevřena po celou dobu otevření Království lesa. Vyberete si jak z nabídky hotových jídel, polévek, výborných steaků nebo třeba grilované zeleniny. K pořádnému výletu samozřejmě patří řízek, který nebude chybět. Nesmíme zapomenout ani na malé návštěvníky, pro které je připraveno FOXOVO dětské menu a mnoho dalšího. U šumavanky se letos můžete těšit ještě na jednu novinku. Tou bude v červenci a v srpnu venkovní grilování.

Točíme pro vás českou limonádu (malinovku nebo Kofolu) a pro dospěláky Pilsner Urquell.

 
Gastro
Gastro
Gastro
 
 

Kam na kávičku a něco sladkého?

Přece k bludišti! V Občerstvení u bludiště (otevřeno mimo sezonu pouze o víkendech) vám totiž nabídneme tu nejlepší kávu Piazza d´Oro a k ní zákusky vlastní výroby.  Je libo raději čokoládový dortík? Uklidní vás už jen pohled na voňavé caffè latté? Pak je právě tento kiosek tím pravým pro vás a vaši rodinu.

Energii vám zde doplníme také miskou polévky (dle denní nabídky), oblíbeným pikadorem, panini, sladkými palačinkami a letos také specialitkami jako jsou utopenci nebo nakládané sýry.

V hlavní sezóně se na vás budeme těšit U Bludiště každý den.

Kde se osvěžit ledovými dobrotami?

Nejen v horkých letních dnech pro vás máme otevřen stánek se zmrzlinou. Stánek, který vaše děti zajisté objeví jako první! V barevném kiosku se zmrzlinovým sortimentem najdete výbornou točenou zmrzlinu. 

Proč ekologicky?

Protože přírodu, a nejen tu šumavskou, máme stejně tak rádi jako jídlo. Proto vám pokrmy v celém Království lesa servírujeme výhradně v ekologicky zpracovatelných obalech. Tyto talíře, tácky a misky jsou vyrobené z přírodní buničiny, která je biologicky rozložitelná (dá se kompostovat). Ekoobaly neobsahují žádná plnidla nebo barviva a navíc jsou odolná proti promaštění. S Královstvím lesa a jeho poselstvím jde ruku v ruce také využití dřevěných příborů.

Ať vám u nás chutná!