Království lesa / Pro školy

Pro školy

 

 

Škola hrou. Známé heslo J. A. Komenského přesně vystihuje filosofii šumavského Království lesa, které je otevřené i mateřským a základním školám.

Nabízíme tu nejlepší učebnu pod korunami stromů. Děti mohou látku zažít na vlastní kůži. A ihned si získané informace vyzkoušet.

Děti pochopí fungování lesního ekosystému. Poznají množství lesních zvířat. Naučí se rozlišovat patra lesního biotopu se vším, co se k němu váže a co v něm žije.

Zároveň si odnesou cenné vědomosti o dřevu jako takovém. Co musí předcházet tomu, aby ze semenáčku vyrostl urostlý strom. A jak je třeba starat se o les i jeho zvířecí společenství.

Na několika herních prvcích si děti mohou vyzkoušet, jak se liší vlastnosti různých dřevin a jaké díky tomu mají uplatnění. Třeba právě na atrakcích Království lesa...

Pedagogové uvítají množství informačních tabulí, které jsou díky obrázkům sdělné i nejmenším dětem. Připraveno máme dostatek míst na sezení i odpočinek. Výhodou je i velká přehlednost celého lesního městečka, díky které děti nikdy neztratíte z dohledu.

K dispozici je i školený personál Království lesa, který vám pomůže s organizací i dalšími záležitostmi kolem vaší návštěvy v Lipně nad Vltavou. V místě je i dostatek stánků s občerstvením.

Království lesa určitě stojí za celodenní výlet. Množství dalších lákadel v okolí vás i rodiče možná přesvědčí k delšímu pobytu na tomto nádherném místě Šumavy.

 
Typy služeb

kombinovaná vstupenka
Království lesa

vstupenka
Doprava
(lanovka, stezkabus)

jednosměrná jízdenka

 

obousměrná jízdenka
SKUPINY NAD 15 OSOB (cena za osobu)  
Skupina základní 300 Kč 180 Kč 90 Kč 100 Kč
Skupina zlevněná
(děti 3–14 let, osoby starší 65 let, ZTP/P + doprovod zdarma)
250 Kč 150 Kč 70 Kč 80 Kč

Platnost ceníku 29. 4. 2017 - 30. 10. 2017
Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH.

Děti do 3 let ZDARMA (na pokladně si pro děti vyzvedněte vstupenku).

◼︎ Kombinované rodinné vstupné s Lipno.card za 750 Kč*
◼︎ O 20% výhodnější vstupné s Lipno.card.**

* platí červenec, srpen
** platí květen, červen, září, říjen


 Další informace