TARY v Království lesa - otevíráme už 29.4.

Království lesa na Lipně otevírá své brány

Království lesa na Lipně otevírá své brány

26.dubna

Poslední dubnový den přinese na Lipně slavnostní otevření Království lesa. Brány lesního hřiště se otevřou v sobotu 30. dubna v 10 hodin. Maskot Rodinného areálu lišák Fox bude u vstupu vítat všechny příchozí návštěvníky společně s kejklířem Slávkem a na celý den je připraven bohatý program s mnoha zajímavými hosty. O zahájení se postará Gábina Partyšová.

Dlouhé čekání je u konce. V sobotu 30. dubna otevře Království lesa své brány a po zimním spánku znovu ožije a rovnou ve velkém stylu. Na programu je spoustu aktivit, při kterých se budou bavit děti i dospělí.  Už od 10 hodin bude první letošní návštěvníky vítat lipenský maskot lišák Fox. Tentokrát si vezme na pomoc i kejklíře Slávka a děti hned dopoledne protáhnou společnou rozcvičkou. O slavnostní zahájení programu se v 11.30 hodin postará moderátorka, zpěvačka a herečka Gábina Partyšová. Po ní bude následovat hudebně divadelní a edukační show s Rarášky. 

Odpolední program pak bude patřit kouzelníku Kubulovi se psem Edou, Ekopohádkám divadla Šůs a hudební show s Gábinou a Katkou – Hulahou. Během celého dne bude probíhat také celokrálovská hra „Tajné písmo zvířátek“, bublinový workshop a chybět nebude ani edukační stánek Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou. Právě ta a její záchranná stanice jsou dlouhodobým partnerem lipenského království a společně pomáhají zraněným a nemocným zvířatům z volné přírody jižních Čech.

Nová, a ještě lepší nabídka občerstvení

Novinkou v Království lesa je letos ještě lepší nabídka občerstvení.  Nové menu sestavil šéfkuchař restaurace Stodola Michal Hruda a na své si přijdou všichni gurmáni. „Ti, kteří dávají přednost slaným pokrmům jistě ocení tradiční a dětmi oblíbený „kuřízek“, caesar salát i skvělé bao bun s trahnou kachnou a hoi sin omáčkou,“ představuje vybrané lahůdky z nového menu tisková mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sladkého. Belgické vafle s ovocem, domácí koláče, horká čokoláda nebo královské nanuky z vlastní výrobny. To je jen malý výčet dobrot, které pro Království lesa připravil tým cukrárny Povidloň v čele s jejím šéfcukrářem Michalem Mandysem. „Zejména nanuky budou jistě v hledáčku dětí i rodičů. Všech šest originálních druhů pochází přímo z naší cukrárny a je připravováno z kvalitních surovin bez přídavků zbytečných přísad,“ doplňuje Kneiflová. Pistáciový Mecháček, vanilkový Lišák Fox nebo jahodové Lipenské srdíčko. Na ta o vše se mohou děti letos těšit. 

Vstupenky na místě nebo online

Všichni, kteří se na zahájení sezony v Království lesa vypraví, si mohou zakoupit vstupenky z pohodlí domova na e-shopu lipnocard.cz. Tam se také registrují do věrnostního klubu a využívají pak nejen výhodnější vstupy do mnoha lipenských provozů, ale i další výhody u jiných partnerů. Vstupenky budou k dispozici také na místě. Prodávat se budou v Klientském informačním centru hned vedle centrálního parkoviště, nebo přímo u vstupu do Království lesa. 

Před návštěvou Království lesa je možné vystoupat také na lipenskou dominantu Stezku korunami stromů. Ta slaví letos už desáté výročí a je oblíbeným cílem dospěláků i dětí. Právě k návštěvě obou míst je vhodné využít kombinovanou zvýhodněnou vstupenku, kterou lze také zakoupit na eshopu nebo na místě. Ke Stezce i do Království je možné si udělat procházku lesem nebo využít Stezkabus, který má svou zastávku přímo pod věží Stezky korunami stromů i téměř před vstupem do Království lesa. Pohodlně se tam dostanete také lanovkou Lipno Express, která jede stejně jako Stezkabus, přímo od centrálního parkoviště.

Odkaz na fotografie https://photos.app.goo.gl/6LHS3sShsQjsbVZe7