Animační programy každý víkend v květnu a červnu!

Atrakce v Království lesa

Atrakce v Království lesa

Vstup Obří královská trampolína Království zvířátek - kozičky Dětská lanovka Vesnička pro malé skřítky Království zvířátek - kočka divoká, veverka obecná, puštík obecný, sojka chocholatá, straka obecné Obří lesní trampolína Lesní hřiště pro velké atlety Houpačka beranidlo Lesní dílničky Modřínek Šumavská chýše Sjezd U Pařezu Veverčí překážková dráha Hrad statečných rytířů Kolotoč vírník Bludiště loupežníka Godoše Pokuston Občerstvení U bludiště Hradní stezky lesních zvířat Mraveniště Pavoučkův domeček Houpačky lišáka Foxe Občerstvení Šumavanka Suvenýry Attractions map

1 Vstup

2 Obří královská trampolína

Dotkněte se nebe! Na obří trampolíně se vydovádíte dlouhé desítky minut bez ohledu na věk. Zřejmě nejvděčnější herní prvek, na kterém si můžete dopřát skutečný zážitek ze skotačení.

3 Království zvířátek - kozičky

Výběh pro naše malé kozičky, které mají moc rády všechny návštěvníky. Děti je mohou krmit i si s nimi pohrát.

4 Dětská lanovka

Vyzvi svého kamaráda na závody! Mrštně vyskočit, pořádně se držet během rychlé jízdy a v cíli seber síly, až to pořádně zhoupne!

5 Vesnička pro malé skřítky

Všichni malí skřítci hurá sem. I dvouletí kluci a holky se mohou vydovádět mezi propojenými domečky uprostřed lesa. Budou tu běhat, smát se, zkoušet rovnováhu a klouzat se. Vše bezpečně a pod dohledem rodičů samozřejmě.

6 Království zvířátek - kočka divoká, veverka obecná, puštík obecný, sojka chocholatá, straka obecné

V přírodě vzácná kočka divoká, která se opět vrací na Šumavu, ale i puštík obecný, straka a veverka na vás čekají v Království zvířátek.

7 Obří lesní trampolína

Dotkněte se nebe! Na obří lesní trampolíně se vydovádíte dlouhé desítky minut bez ohledu na věk. Zřejmě nejvděčnější herní prvek, na kterém si můžete dopřát skutečný zážitek ze skotačení. Prosíme jen o dvě věci: vstup bez obuvi a ohled na ty nejmenší, kteří s vámi budou trampolínu sdílet.

8 Lesní hřiště pro velké atlety

Soustava lanových mostů a balančních překážek, která prověří sílu a mrštnost nejen starších dětí, ale i odhodlaných tatínků a odvážných maminek.

9 Houpačka beranidlo

Jak zhoupnout deset dětí najednou? Na našem beranidle s impozantním rozkmitem! Podobně jako na veslicích je i zde důležitá souhra všech dětí. Co myslíte, povede se?

10 Lesní dílničky Modřínek

Dělání, dělání, radost dětem přivádí... Vyrobte si památku na společný výlet do Království. Z přírodních materiálů, které běžně najdete v lese si vyrobíte zvířátko, postavičku nebo dekoraci.

11 Šumavská chýše

Děti přirozeně inklinují k tomu, aby si kdekoliv hned našly bezpečné místo, útočiště. V naší chýši se mohou schovat a vytvořit si tak zázemí pro další dobrodružné výpravy po Království lesa.

12 Sjezd U Pařezu

25 metrů dlouhá jízda, kterou je třeba zopakovat minimáně jednou!

13 Veverčí překážková dráha

Mrštně mezi stromy jako veverka. Nejrůznější přechody mezi ostrůvky kolem vzrostlých stromů dětem pomohou naučit se správně koordinovat svůj pohyb za využití jejich rozhodnosti, odvahy a síly.

14 Hrad statečných rytířů

Království bez rytířů je jako královský bál bez šaška. Naši malou rytířskou výukovou základnu opustilo již mnoho nových statečných rytířů.

15 Kolotoč vírník

Zdolávat poměrně náročný pletenec lan a ještě čelit otáčivému pohybu našeho vírníku, to už vyžaduje nějaké lezce! Atrakce vhodná pro děti od 6 let.

16 Bludiště loupežníka Godoše

Ztratit se v loupežníkově bludišti je velké dobrodružství pro holky i pro kluky. Ale nebojte, cestu ven najdete jistě už za pár minut.

17 Pokuston

Kloužu, lezu, houpám, vesele se na svět koukám, Herní sestava pro děti již od 3 let.

18 Občerstvení U bludiště

Před výpravou do loupežnického bludiště je třeba se řádně posílit. Občerstvení jistě přijde vhod každému objeviteli.

19 Hradní stezky lesních zvířat

Impozantní věže, prolézačky, protahovačky, klouzačky, tobogány a spustě. Mezi nimi desítky metrů lanoví, které prověří motorické schopnosti každého návštěvníka. Projít celou sestavu odshora dolů a od začátku do konce zabere klidně dvě hodiny, vyplněné zábavou i přijatelnou porcí adrenalinu.

20 Mraveniště

Fascinuje vás přesnost a zákonitost pohybu v mraveništi? V Království lesa si ji můžete sami vyzkoušet v našem spletitém systému konstrukcí v zeleni.

21 Pavoučkův domeček

Chcete vidět svou ratolest v neočekávané pozici? Tušili jste, že již umí ručkovat s hlavou dolů? Těšte se, až navštíví tuto atrakci, která děti při zachování vší bezpečnosti vybízí k tomu, aby překonaly samy sebe.

22 Houpačky lišáka Foxe

Zhoupněte se s celou rodinou! Anebo jen tak relaxujte na čerstvém vzduchu a sledujte své ratolesti na houpačkách.

23 Občerstvení Šumavanka

Při pořádné zábavě často vyhládne. Tradiční pokrmy s netradičními názvy, teplé i studené nápoje, nabízí lesní občerstvovací stanice.

24 Suvenýry

25 Kolotoč pastelka

Ryzí dětská radost se obvykle šíří od originálního kolotoče, který disponuje velmi kvalitní mechanikou, zaručující požadovanou rychlost i setrvačnost. Přitom je vhodný i pro ty nejmenší!

26 Kolotoč skřítka Vítka

Všudypřítomné dřevo jsme doplnili i o kus pevného a lesklého mateirálu. Proto ocelový kolotoč, který prověří souhru i početnějších rodin a výprav.

27 Jelen a zajíc

Dohoní jelen zajíce nebo zajíc jelena? Oba mají velmi rychlé běhy, v našem případě pružiny...

28 Hnízdečko

Víte, kde v Království lesa nejlépe relaxovat nebo trávit po dobrém obědě? V našem odpočinkovém hnízdečku, které však, budete-li chtít, můžete snadno i velmi bouřlivě rozhoupat...

29 Kramolín

Přejít vrchol šumavské hory, tentokrát však po vratkém dřevěném chodníčku a k tomu bez držení, to chce nejen odvahu, ale také pořádnou stabilitu.

30 Šiškoviště

Do určitého věku je pískoviště pro batolata chrámem i tvrzí. Nejinak tomu bude i u nás. Pro větší zábavu a dětskou fantazii jsme jej zpestřili ještě šiškami.

31 Houpaliště

Další z několika desítek houpaček, inspirovaných dětskou fantazií. Zhoupněte se do výšin.

33 Dendrofon

Spolehlivě naladěný hudební nástroj pracující s akustickými vlastnostmi akátového dřeva. Zahrajte si na něm s dětmi oblíbenou písničku!

34 Stopy v písku

Víte, jaký otisk zanechávají v blátě nebo ve sněhu laň, vydra nebo divoké prase? U nás si prověříte i tyto znalosti...

36 Zvuky duté klády

Jak spolehlivě a jakou rychlostí se nese zvuk po a uvnitř kmene stromu? Vyzkoušejte a budete velmi překvapeni.

38 Bosý chodníček

Jak vnímat přírodu skrze bosá chodidla? Vyzkoušet si můžete právě v našem bosém chodníčku.

40 Hmyzí hotel

Včelky samotářky, trubci a řada dalších hmyzích druhů našla domov v našem hmyzím hotelu. Velmi poutavý pohled do této říše.

41 Chytré lano

Jak asi vznikaly naučné hry na iPadech? Potrapte své šedé závity vědomostní soutěží.

42 Ptačí domky

Jak hnízdí ledňáček, sova, strnad nebo kos? Přisuďte našim známým pěvcům domov, který jim opravdu patří.

43 Jezevcova nora

Vyzkoušejte si, jak se má pravý jezevec ve své noře.

44 E.ON chytrá lavička

V našem království najdete jednu z prvních chytrých laviček E.ON v České republice. Je solární, vysílá wifi a má USB pro nabíjení telefonu.