Animační programy každý víkend v květnu a červnu!

Pro školy

Pro školy

Ceník pro skupiny

Království lesaStezka korunami stromů a Království lesaStezka korunami stromůDoprava nahoruDoprava dolůDoprava nahoru a dolů
Skupina (r. 1960 – 2009) 310 Kč620 Kč310 Kč180 Kč200 Kč
Skupina zlevněná - dítě/senior/ZTPP + doprovod zdarma 270 Kč540 Kč270 Kč140 Kč160 Kč

Cena u skupin je uvedena za osobu, skupinové vstupné je od 15 osob, za každých 15 zaplacených vstupů je 1 doprovod zdarma.
Ceny platné od 13.3.2024 do 31.10.2024.
Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH.

Malé děti (r. 2021 a mladší) zdarma
(na pokladně si pro děti vyzvedněte vstupenku)

Škola hrou. Známé heslo J. A. Komenského přesně vystihuje filosofii šumavského Království lesa, které je otevřené i mateřským a základním školám.

Nabízíme tu nejlepší učebnu pod korunami stromů. Děti mohou látku zažít na vlastní kůži. A ihned si získané informace vyzkoušet.

Děti pochopí fungování lesního ekosystému. Poznají množství lesních zvířat. Naučí se rozlišovat patra lesního biotopu se vším, co se k němu váže a co v něm žije.

Zároveň si odnesou cenné vědomosti o dřevu jako takovém. Co musí předcházet tomu, aby ze semenáčku vyrostl urostlý strom. A jak je třeba starat se o les i jeho zvířecí společenství.

Na několika herních prvcích si děti mohou vyzkoušet, jak se liší vlastnosti různých dřevin a jaké díky tomu mají uplatnění. Třeba právě na atrakcích Království lesa...

Pedagogové uvítají množství informačních tabulí, které jsou díky obrázkům sdělné i nejmenším dětem. Připraveno máme dostatek míst na sezení i odpočinek. Výhodou je i velká přehlednost celého lesního městečka, díky které děti nikdy neztratíte z dohledu.

K dispozici je i školený personál Království lesa, který vám pomůže s organizací i dalšími záležitostmi kolem vaší návštěvy v Lipně nad Vltavou. V místě je i dostatek stánků s občerstvením.

Království lesa určitě stojí za celodenní výlet. Množství dalších lákadel v okolí vás i rodiče možná přesvědčí k delšímu pobytu na tomto nádherném místě Šumavy.