Pro školy

Pro školy

Ceník pro skupiny

3 v 1*Stezka korunami stromů a Království lesaKrálovství lesaLipno Pass
1 denní doprava**
Skupina základní – 15+ osob (r. 2008 – 1959) 720 Kč530 Kč280 Kč190 Kč
Skupina zlevněná – 15+ osob (r. 2009-2019) / Senior (r. 1958 a starší) / ZTPP 595 Kč455 Kč240 Kč140 Kč

* Balíček nabízí cenově výhodný vstup na dvě ikonické atrakce Lipna nad Vltavou, Stezku korunami stromů a Království lesa, a přidává k tomu ještě kombinovanou třídenní jízdenku na lanovku Lipno Expres a Lipno Bus, který vás doveze i na další zajímavá místa v Lipně nad Vltavou.

** Kombinovaná jízdenka na lanovku Lipno Expres a Lipno Bus, který vás doveze na všechna zajímavá místa v Lipně nad Vltavou, platí po celý den, kdy byla poprvé využita. Jízdenka platí pro 1 osobu a je nepřenosná.

Cena u skupin je uvedena za osobu, skupinové vstupné je od 15 osob, za každých 15 zaplacených vstupů je 1 doprovod zdarma.
Ceny platné od 29.4.2023 do 31.10.2023.
Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH.

Malé děti (r. 2020 a mladší) zdarma
(na pokladně si pro děti vyzvedněte vstupenku)

Škola hrou. Známé heslo J. A. Komenského přesně vystihuje filosofii šumavského Království lesa, které je otevřené i mateřským a základním školám.

Nabízíme tu nejlepší učebnu pod korunami stromů. Děti mohou látku zažít na vlastní kůži. A ihned si získané informace vyzkoušet.

Děti pochopí fungování lesního ekosystému. Poznají množství lesních zvířat. Naučí se rozlišovat patra lesního biotopu se vším, co se k němu váže a co v něm žije.

Zároveň si odnesou cenné vědomosti o dřevu jako takovém. Co musí předcházet tomu, aby ze semenáčku vyrostl urostlý strom. A jak je třeba starat se o les i jeho zvířecí společenství.

Na několika herních prvcích si děti mohou vyzkoušet, jak se liší vlastnosti různých dřevin a jaké díky tomu mají uplatnění. Třeba právě na atrakcích Království lesa...

Pedagogové uvítají množství informačních tabulí, které jsou díky obrázkům sdělné i nejmenším dětem. Připraveno máme dostatek míst na sezení i odpočinek. Výhodou je i velká přehlednost celého lesního městečka, díky které děti nikdy neztratíte z dohledu.

K dispozici je i školený personál Království lesa, který vám pomůže s organizací i dalšími záležitostmi kolem vaší návštěvy v Lipně nad Vltavou. V místě je i dostatek stánků s občerstvením.

Království lesa určitě stojí za celodenní výlet. Množství dalších lákadel v okolí vás i rodiče možná přesvědčí k delšímu pobytu na tomto nádherném místě Šumavy.