Naše Království spí zimním spánkem 😴. Rádi vás opět přivítáme od 1. 5. 2021

Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Království lesa

Na prozkoumání Království lesa si vyčleňte několik hodin. Přestože jde o celodenní zábavu, určitě si nenechte ujít i další volnočasové možnosti v našem lipenském areálu.

Vydejte se do korun stromů!

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Více informací

Stezka je zakončena 40metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

Najděte si čas
i na další lipenské atrakce, sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí! Přímo u centrálního parkoviště se nachází oblíbený Lanový park Lipno. V budově Chaty Lanovka najdete půjčovnu do Bikeparku, obchod Intersport a restauraci. V blízké vzdálenosti se nachází vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsárium, půjčovny Intersport rent, Bobová dráha Lipno a další restaurace a bary.

Okolní atrakce