Animační programy každý víkend v květnu a červnu!

Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Království lesa

Na prozkoumání Království lesa si vyčleňte několik hodin. Přestože jde o celodenní zábavu, určitě si nenechte ujít i další volnočasové možnosti v našem lipenském areálu.

Vydejte se do korun stromů!

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Více informací

Stezka je zakončena 40metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

Najděte si čas
i na další lipenské atrakce, sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí! Přímo u centrálního parkoviště se nachází oblíbený Lanový park Lipno. V budově hotelu Element najdete půjčovnu do Bikeparku, obchod Intersport a restauraci Stodola. V blízké vzdálenosti se nachází vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsárium, půjčovny Intersport rent, Bobová dráha Lipno a další restaurace a bary.

Okolní atrakce

Lanové dráhy Lipno

Lanové dráhy Lipno
www.lipno.info/zazitky/lanove-drahy-lipno-expres-a-promenadni.html

Pro větší komfort letní turistiky jsou i v letní sezóně v provozu lanové dráha. Turisté i cyklisti je mohou využít k pohodlnějšímu dosažení svých oblíbených míst a tras. Jezerní lanová dráha slouží jako hlavní dopravní prostředek k dosažení Stezky korunami stromů Lipno. Jízda nahoru je příjemným zpestřením a zážitkem nejen pro děti. Jízda dolu naopak skýtá překrásný pohled na lipenské jezero a Jezerní sjezdovku. Pěší turisté a návštěvníci Floutrejlu a Bikeparku ocení lanovku Promenádní, která je vyveze zpět na začátek obou tratí.

Sjezdové koloběžky

Sjezdové koloběžky
www.lipno.info/pujcovny/sjezdove-kolobezky.html

Cestu od Stezky zpět na parkoviště si můžete zpestřit sjezdem na koloběžce. 3,5 km dlouhou trasu, vedoucí po asfaltových a lesních cestách, snadno zvládnou i rodiny s dětmi. Koloběžky naleznete v půjčovně u horní stanice lanové dráhy Lipno Express, poblíž Stezky korunami stromů.

Půjčovna kol

Půjčovna kol
www.lipno.info/pujcovny/kola-a-prislusenstvi.html

Půjčovny sportovního vybavení INTERSPORT Rent v areálu disponují jízdními koly mnoha typů. Naleznete zde treková a horská kola na výlety kolem jezera, elektrokola pro pohodlnou jízdu, odpružená kola a fatbike na Floutrejl i speciální sjezdová kola vhodná do bikeparku. Půjčovny nabízí i silniční koloběžky, in-line brusle nebo například dětské vozíky za kolo a další příslušenství a pomůcky.

Půjčovna plavidel

Půjčovna plavidel
www.lipno.info/pujcovny.html

Hladina Lipna vybízí k plavbám na lodi. Půjčovna INTERSPORT Rent Kapitanát nabízí hned několik možností, jak okusit romantickou vyjížďku po jezeře. Na výběr máte elektročluny, motorové čluny nebo malé plachetnice. Výhodou je, že kapitánem těchto lodí můžete být bez jakékoliv licence.