Království lesa / Média & Partneři / Tiskové zprávy / Využijte podzimní volno k poznávání bohatství lesního království

Využijte podzimní volno k poznávání bohatství lesního království

Prodloužený podzimní víkend? Vyzkoušejte Lipno! Zdejší nově otevřené Království lesa plné lanových sestav a originálních dřevených staveb uchvátí nejen vás, ale především vaše děti. Ti se při prozkoumávání atrakcí nejen skvěle zabaví, ale zároveň se dozvědí spoustu informací a osvojí nové pohybové dovednosti.

Lipno nad Vltavou, 15. 9. 2016

„Na Království lesa si určitě vyhraďte minimálně půl dne. Čtyřicítka atrakcí totiž prověří nejen fyzické schopnosti dětí, ale přinese jim také nové poznání,“ láká k návštěvně Filip Pekárek, který je za projekt zodpovědný. „Už jste někdy zkoušeli volat zemním telefonem? Víte, jakou rychlostí se nese zvuk po a v kmeni? Přírodní materiály budete poznávat na vlastní kůži pouze tak, že se po nich projdete. To všechno a mnoho dalšího si můžete vyzkoušet kousek od Stezky korunami stromů Lipno,“ popisuje přesnou polohu Království lesa Pekárek. 

Děti se v novém lipenském zážitkovém parku Království lesa vedle zábavy dozvědí plno užitečných věcí. Například budou umět poznávat stromy podle dřeva nebo si vyzkouší tzv. dendrofon, což je hudební nástroj pracující s vlastnostmi akátového dřeva, nebo se dozvědí, jak hnízdí ptáci. Co vy na to? Poznáte hnízda ledňáčka, sovy, strnada nebo kosa? Pokud ne, pak je Království lesa ideální pro rodinný výlet.   

Tip: středa 28. září 2016 – Na svatého Václava bývá na Lipně krásně. Podzim hraje všemi barvami. Díky speciálnímu rodinnému balíčku můžete navštívit během jednoho dne Stezku korunami stromů i Království lesa. To najdete kousek od Stezky korunami stromů Lipno, tj. těsně pod vrcholem Kramolína. K branám Království lesa se dostanete buď lanovou dráhou, nebo pešky po značené cestě z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou. Pokud jste milovníky cyklistiky a inline bruslí, je pro Vás skvělou volbou akce KOLO-toč. V rámci té si můžete zapůjčit potřebné vybavení a vyzkoušet nové cyklistické trasy a tratě v okolí.  

V Království lesa Lipno najdete kromě originálních prolézaček, lanovek, stromových městeček i provazové sestavy nebo bludiště. Pro ty, kteří toho nebudou mít dost, je připravena obří lesní trampolína. 

„Stezka korunami stromů Lipno je otevřená celý rok. Království lesa pouze do konce října. Říkáme, že sezóna na Lipně nikdy nekončí. Ale je pravda, že podzim je klidnější období a lze si tu opravdu odpočinout,“ říká Filip Pekárek. 

Tip: 26. – 30. října 2016 – Podzimní prázdniny mají letos pět dní. Kromě Stezky korunami stromů nebo Království lesa, se můžete v případě nepříznivého počasí spolehnout na Aquaworld nebo Hopsárium. Každý den je na Lipně jedinečný a uvidíte, že děti se tam budou chtít vracet.   

Podzim je ideální i na projížďku po Jezerní cyklostezce, a to jak na kole, tak na in-line bruslích. Od dolní stanice lanové dráhy na Kramolín to je k cyklostezce necelých 300 metrů. Ve dvou plně vybavených půjčovnách si lze zapůjčit vše potřebné, tj. jízdní kola, brusle, elektrokola nebo dokonce elektroskútry. Ti odvážnější mohou vyzkoušet nové bikeparkové a floutrejlové trasy, které vedou z vrcholu Kramolína. Jsou rozděleny do několika stupňů obtížnosti a ty nejlehčí zvládnou bez obav i děti. 

Pokud se počasí některé dny nevydaří, není nic ztraceno. V Lipně je totiž hned několik krytých atrakcí. Od aquaworldu na břehu Lipenské nádrže, po Hopsárium, ze kterého nebudete moci dostat menší děti, až po tělocvičny a bowlingové dráhy.